Tiskové zprávy

Učitelé čerpali nové inspirace do svých hodin matematiky a fyziky na dvoudenním workshopu

Po úvodních setkáních, kdy účastníci navštívili závody ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi a Kvasinách si ŠKODA
AUTO a Aisis, z.ú. připravili pro účastníky 5. ročníku vzdělávacího programu Věda má budoucnost
dvoudenní workshop zaměřený na podporu výuky matematiky a fyziky.

 

29. 6. 2017 Strategický přístup k nedostatku potenciálních zaměstnanců: firmy podporují atraktivitu technických a přírodovědných oborů

Program Věda má budoucnost ukazuje žákům a studentům možnosti uplatnění v technických i přírodovědných oborech. V nich se firmy potýkají s nedostatkem odborných pracovníků. Program se tak snaží mezi mladou generaci rozšířit povědomí o tom, že kariéra v těchto oborech představuje do budoucna dobrou volbu. Více..

 

13. 6. 2017 Nejlepší vědecký projekt mladých je Průvodce světem nanočástic

Žáci základních a středních škol si vyzkoušeli vědu v praxi. Své práceprezentovali na závěrečné konferenci programu Věda má budoucnost. Nejlepším projektem je učebnice Průvodce světem nanočástic, kterou vydali studenti pražského Gymnázia Jana Nerudy. Více..

 

30. 5. 2017 Učitelé se snaží zatraktivnit výuku matematiky a fyziky, chtějí žákům ukázat, že technické obory je mohou bavit

Pedagogové v průběhu roku poznávali, jak mohou zatraktivnit výuku matematiky a fyziky a seznamovali se s trendy na trhu práce. Nově nabyté znalosti předvedli prezentací vlastních projektů na ŠKODA AUTO Středním odborném učilišti strojírenském. Za nejzajímavější odborná porota označila projekt „Zvuk” Petra Cíchy ze ZŠ Náchod – Plhov. Více..

 

7. 6. 2016 Firmy a akademici ocenili nejlepší studentské projekty na podporu vědy

Žáci z pěti vybraných škol z celé republiky představili své projekty v rámci soutěže Věda očima mladých aneb jak podpořit vědu a techniku v ČR. Autoři těch nejzajímavějších si mezi sebou rozdělí odměnu více než 40 tisíc korun. Více..

 

9. 11. 2015 Žáci se ve firmách seznamují s možnostmi uplatnění na poli vědy

Již pátým rokem běží po celé České republice program s názvem Věda má budoucnost, který se dlouhodobě snaží bojovat s negativním trendem klesajícího zájmu o přírodovědné a technické obory u mladých lidí. Osmáci ze základních škol a třeťáci ze středních škol se díky projektu seznamují s využitím těchto oborů v praxi. Více..

 

27. 2. 2015 ŠKODA AUTO spolu s AISIS spouštějí druhý ročník vzdělávání pedagogů v rámci programu Věda má budoucnost

Více než 40 učitelů a ředitelů škol z Mladoboleslavska, Libereckého a Královéhradeckého kraje se účastní programu na popularizaci technických oborů na základních školách. Více..

 

15. 9. 2014 Počet škol zapojených v iniciativě Věda má budoucnost stále narůstá

Po celé České republice se právě rozbíhá čtvrtý ročník (na Slovensku třetí ročník) projektu s názvem Věda má budoucnost, který se dlouhodobě snaží bojovat s negativním trendem klesajícího zájmu o přírodovědné a technické obory u české i slovenské mládeže. Více..